Adana Şehir Hastanesi

Şehir Hastaneleri satlas Temmuz 25, 2018

553 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip Adana Şehir Hastanesi, bulunduğu bölgenin değil, dünyanın da sayılı hastaneleri arasında yer almaktadır.

3 farklı hastaneyi kapsayan bir entegre sağlık kampüsü projesi olan şehir hastanesi 1.550 yatak kapasitesiteli olup en ileri teknolojiye sahip medikal ekipmanları bulunmaktadır. 57 ameliyathane, 324 poliklinik odası, 35 yatağı yenidoğana ait olmak üzere toplam 215 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip olan hastanede, yaklaşık 5 bin personel, günlük 16 bin hastaya kesintisiz hizmet veriliyor.

Projede yer alan hastanelerin yatak sayıları ise şöyledir;1.300 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesidir.Ana hastane bünyesinde yer alan bölümlere ait yatak sayıları ise; 182 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi ve 185 yatak kapasiteli Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Hastanesi,349 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi,584 yatak kapasiteli Genel Hastane.

Adana Şehir Hastanesi, 1.512 sismik izolatöre sahiptir. Bu özelliğiyle olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini hiçbir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecektir.

Adana Şehir Hastanesi diğer adıyla Adana Şehir Hastanesi Kampüsü Projesi ile ilgili olarak Adana PPP Sağlık Yatırım A.Ş. ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan anlaşma ile Adana PPP Sağlık Yatırım A.Ş. projenin 28 yıllık proje süresi boyunca detaylı tasarım, inşaat, belli ekipmanların tedariği, finansman ve Entegre Sağlık Kampüsünün bakım işlerinden sorumlu olacaktır.  28 yıllık süre sonunda Adana Şehir Hastanesi Kampüsü Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

 

Adana Şehir Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız

#Adana Şehir Hastanesi #adana şehir hastanesi adresi #adana şehir hastanesi göz doktorları #adana şehir hastanesi kaç yataklı #adana şehir hastanesi kbb doktorları #adana şehir hastanesi nerede #adana şehir hastanesi numarası #adana şehir hastanesi telefon numarası #adana şehir hastanesi yemek