Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Genel satlas Nisan 16, 2019

Birçok kadın için göğüslerinin görüntüsü önemlidir. Ancak göğüslerinin görüntüsünden memnun olmayan birçok kadın cerrahi operasyondan kaçınır. Bu nedenle ameliyatsız göğüslerini büyütmenin ya da istedikleri şekli vermenin yollarını ararlar.

Göğüs büyütme uygulamasında kullanılan dolgu maddesi olan aqua filling, üç boyutlu moleküler yapısı olan, sentetik lineer poliamitten meydana gelen, matriksteki tuzlu suya benzeyen % 0,9 fizyolojik sodyum klorit çözeltisi deposu hidrofillik jeldir.Ameliyatsız meme büyütme de meme altına konulan bu dolgu maddesi göğüslerin daha dolgun olmasını sağlar.

Ameliyatsız meme büyütme estetiğinde uygulanan yöntem dokunulduğunda anlaşılmaz. Hatta rahatlıkla gizli tutabileceğiniz bir işlemdir. Sadece enjeksiyon iğnesinin girdiği yerde çok hafif bir kızarıklık olur ancak bu da birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Operasyonu Ne Kadar Sürer Ağrı Hissedilir Mi?

Lokal anestezi ile yapılan uygulama 30-60 dakikada tamamlanır. Memeye bir noktadan girilir ve dolgu maddesi memeye enjekte edilir. Hastalar bu işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez.

Ameliyatsız Meme Büyütme Operasyonu Kimlere Yapılır?

Göğüslerinin hacmini ve büyüklüğünü beğenmeyen kişilerde, göğüslerinde 1-2 bedenlik büyüme isteyen kişilerde, göğüs sarkması hafif derecede olan kişilerde, göğüslerinin daha diri ve biraz daha dolgun olmasını isteyen kişilerde ameliyatsız meme büyütme işlemi yapılabilir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Kalıcı Olur Mu?

Memelere enjekte edilen dolgu maddesi zamanla yıkıma uğrayarak, vücuttan atılmaya başlar. Göğüsleri ameliyatsız büyütme uygulamasının kalıcılığı 5-6 yıl kadar olur. Ancak bu yöntemle meme büyütme yeniden yapılabilir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütmede Kullanılan Dolgu Maddesinin Yan Etkisi Var Mı?

Meme büyütme için kullanılan dolgu maddesi yani aqua filling bazı araştırmalara konu olmuş ve herhangi bir yan etkisi olmadığı görülmüştür. Bu maddenin vücuda uygun olmadığı tespit edilememiştir.