Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Şehir Hastaneleri satlas Temmuz 30, 2018

ANKARA BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ

Finansman anlaşması imzalanan en büyük projelerden biri olma özelliği taşıyan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, 1.312.349 m2 kapalı bir alana sahiptir.

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük Kamu Özel İş birliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşıyan Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji olmak üzere altı kulesi başta olmak üzere; yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi yer almaktadır.

Genel hastane bünyesinde; 3704 yatak, 735 poliklinik, 128 ameliyathane, 22 anjiyografi, 107 endoskopi, 628 prepost, 38 diyaliz, 127 koltuklu kemoterapi ünitesi, 120 teşhis, 12 triyaj, 224 yataklı acil arenası, 19 acil izolasyon odası, 24 travma, 32 genel tedavi, 3 küçük cerrahi üniteleri bulunmaktadır.

6 kuleden oluşacak olan şehir hastanesinde Zübeyde Hanım, Zekai Tahir, Numune, Ulucanlar, Yüksek İhtisas, Dış Kapı Hastanelerinin isimleri her kulede yaşatılmaya devam edilecektir.

 

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız

#ankara bilkent şehir hastanesi #ankara bilkent şehir hastanesi açıldı mı #ankara bilkent şehir hastanesi kaç yataklı