Ankara Onkoloji

Devlet Hastaneleri satlas Ocak 8, 2019

1956 yılında 100 yataklı Ahmet Andiçen Hastanesi olarak Kurtuluş semtinde hastalara hizmet vermeye başlayan Ankara Onkoloji hastanesi 1962 yılında Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir.

Hasta sayısının artması sonucu 1967 yılında Etimesgut’taki Makine Kimya Enstitüsüne ait olan bina da hizmete açılmış ve yatak kapasitesi 300’a yükselmiştir.

1989 yılında yapımı tamamlanan yeni ve modern hastane binasının hizmete alınmasıyla Etimesgut bölümü Demetevler’de şu anda faaliyetlerin yürütüldüğü yeni binaya taşınmıştır. Modern cihazlarla donatılmış bu bölümün hizmete girmesiyle toplam 600 yatak kapasitesine ulaşılmış ve verilen hizmetin niteliği de artmıştır.

2007 yılında ise Demetevler Urankent sitesinde yer alan yeni ve modern hastane binasının ek hizmet binası olarak hizmete alınmasıyla çocukluk çağı kanserlerine yönelik çağdaş ve kaliteli hizmet verilmeye başlanılmıştır. 2008 yılı sonunda kemik iliği transplantasyon ünitesi (KİT) ve hematoloji kliniği kurulmuş olup 2009 yılı içerisinde Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) binası da Demetevler merkez kampus içerisinde yapımı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ülkemizde onkoloji alanında hizmet veren tek eğitim ve araştırma hastanesidir. Eğitim hizmeti 12 branşta uzmanlık eğitimi, 4 branşta da yan dal uzmanlık eğitimi olmak üzere toplam 16 branşta verilmektedir. Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza alanında yetişmiş uzmanlar ile 35 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Hastane de her türlü kanser tanı, tedavi, takibi ve bakımını uluslararası kalite standartları çerçevesinde vermektedir. Her türlü kanser cerrahisi, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, kök hücre nakli, palyatif bakım, acil, yoğun bakım, beslenme, psikoonkoloji, kişisel hijyen ve bakım, sosyal hizmetler, manevi bakım, evde sağlık ve uğraş terapileri kapsamında sosyal sorumluluk projeleri ile kanser alanında nitelikli hizmet verilmektedir.

#Ankara Onkoloji #Ankara Onkoloji Hastanesi Hakkında Bilgi #Ankara Onkoloji Tanıtım