Bursa Şehir Hastanesi

Şehir Hastaneleri satlas Ağustos 5, 2018

BURSA ŞEHİR HASTANESİ

Bursa’da Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Nilüfer İlçesi Doğanköy mevkiinde 745.365 m² üzerine yapılmakta olan 1.355 yatak kapasiteli hastane bittiğinde Bursa ve çevre illerde ki hastalara hizmet verecek. Entegre bir sağlık kampüsü niteliğinde olacak hastane dünya standartlarındaki ileri teknoloji medikal ekipmanlarıyla yalnızca bulunduğu bölgenin değil Avrupa’nın sayılı hastaneleri arasında yer alacak.

1.355 yatak kapasiteli olacak olan Bursa Şehir Hastanesi 1.055 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olmak üzere3 farklı hastaneden oluşacak.

Ana hastane 4 bloktan oluşacak ve içerisinde 283 yatak kapasiteli genel hastane, 271 yatak kapasiteli kalp ve damar Hastalıkları hastanesi,250 yatak kapasiteli onkoloji hastanesi ve 251 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk, genel ve psikiyatri hastanesi yer alacak.

Dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörlerinin bulunacağı Bursa Şehir Hastanesi bu sayede yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edecektir.

Bursa Şehir Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız

#bursa şehir hastanesi #bursa şehir hastanesi kaç yataklı #bursa şehir hastanesi nerede