Elazığ Şehir Hastanesi

ELAZIĞ ŞEHİR HASTANESİ

Kamu Özel İşbirliği modeli ile Elazığ ilinin Merkez ilçesinde bulunan  yaklaşık 347.017 m2  inşaat alanına sahip olan Elazığ Şehir Hastanesi bittiğinde yatak kapasitesi, büyüklüğü, üstün teknolojisi ve deprem izolatörlü tasarımıyla bölgeye bugüne kadar kazandırılmış en büyük sağlık yatırımı olacak.

Toplamda 1038 yatak kapasitesiyle günlük 20 bine yakın hasta ve hasta yakınına hizmet verecek olan şehir hastanesi 2 hastane ve bir kliniği kapsayan bir entegre sağlık kampüsü projesidir.

Elazığ Şehir Hastanesinde, 888 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri (YGAP) Hastanesi ve 60 üniteli Ağız ve Diş Kliniği’dir. Ana hastanede 493 yatak kapasiteli Genel Hastane, 299 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 96 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi yer alacaktır.

Proje alanı sınırları içerisinde yaşam merkezi ve sosyal alanlar, ticari alanlar, kongre merkezi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, teknik ve lojistik merkez, helipad, kojenerasyon veya trijenerasyon tesisi yer alacaktır.

Elazığ Şehir Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız

112
Sosyal Medyada Paylaşın: