Estetik Burun Ameliyatı

Sağlık satlas Nisan 12, 2019

Ülkemizde ve dünya’da estetik denilince ilk akla gelen estetik ameliyatlarından biri de burun ameliyatı. Ancak burun ameliyatı olmak isteyen kişiler ameliyat öncesi iyi bir araştırma yapmalıdır. Çünkü, sonuçtan memnun kalmama riski var.

Birçok kişi burun ameliyatını sadece görsellik olarak görüyor oysa ki estetik burun ameliyatında mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınmalıdır. Çünkü bu ameliyatın başarısın da, hem burun fonksiyonlarının iyileştirilmesi, hem burun estetiği esastır.

Estetik Burun Ameliyatlarının Nedenleri

Hem görsel hem de sağlık bakımından gerçekleştirilen bir operasyon olan estetik burun ameliyatı, görsel anlamda burun şeklinin beğenilmemesi, travmalara bağlı olarak gelişen şekil bozukluğunu düzeltmek amaçlı yapılmaktadır.

Estetik Burun Ameliyatların da Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiğinde yaş sınırı değil, kemik ve kıkırdak yapısının gelişimi esas alınır. Bu nedenle kas iskelet sisteminin yeterli gelişimini tamamlaması öngörüldüğü için çocukların kemik gelişiminin tamamlanması beklenir.

Burun Eti Ve Burun Estetiği Ameliyatları Aynı Anda Yapılabilir Mi?

Burun eti, septum eğriliği gibi burun tıkanıklığına neden olan sorunlar, burun estetiği ile beraber eş zamanlı düzeltilebilir sorunlardır.

Burun Estetik Ameliyatı Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun ameliyatlarında estetik cerrahi de hastanın da ameliyat sürecinden önce dikkat etmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Hastanın uyması gereken kurallar şunlardır;
-Ameliyat öncesi estetik cerrahiyi gerçekleştirecek doktor ve anestezi uzmanına kullanıldığınız ilaçlar ve genel sağlınızla ilgili bütün detayları bildirmelisiniz.
-Aspirin gibi kanı sulandıran ilaçları en az 1 hafta önce kesmelisiniz.
-Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar yaşıyorsanız doktorunuza bildirmelisiniz.
-Ameliyat öncesi kanamaya neden olacak zencefil, zerdeçal, sarımsak, kırmızı şarap, bazı tür biberler, zeytinyağı gibi yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
-Kadınların regl dönemleri tıbbı açıdan ameliyata engel durum olmasa da sonrasında oluşabilecek ödemi artırabileceğinden doktora bildirilmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ameliyatın gerçekleştiği kliniğe ve tercih edilen hekime göre,burun bölgesine nasıl bir müdahale gerçekleştirileceği gibi unsurlar fiyat noktasında belirleyici olabilir. Başta operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olmak üzere, kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir.

#estetik burun ameliyatı #estetik burun ameliyatı fiyatları #estetik burun ameliyatı nasıl yapılır #estetik burun ameliyatı ne kadar #estetik burun ameliyatı sonrası