Kilo Vermek İçin Uzak Durmanız Gereken Besinler

Sağlık satlas Kasım 12, 2019

Genellikle kilo vermeye yardımcı besinler hakkında yazılar yazılır ya da konuşulur. Ancak kilo vermenize engel olan besinleri bilir ve tüketmezseniz kilo vermeniz kolaylaşır.

Kilo vermemize engel olan besinler arasında ilk sırada yemeklerimize lezzet katsın diye aldığımız yağlı etler geliyor. Tabi bu demek değil ki hiç kırmızı et tüketmeyin! Yağı görünmeyecek kadar az olan kırmızı et kaliteli aksine vücudumuz için oldukça yararlı. Proteini sağlarken içerdiği konjuge linoleik asit (CLA) sayesinde vücudun yağ kitlesini azaltmaya yardımcı olur. B12 vitamini, çinko ve demir mineralleri sayesinde vücudun sağlıklı işleyişine fayda sağlar.

Kızarmış patates ve cipsler, iştah ve kilo kontrolünü sağlamakta sorun olmaktadır. Kızartma yerine tercih edeceğiniz haşlama veya fırınlama pişirme yöntemleri hem daha sağlıklı tercih olacaktır hem de kızartmaya göre daha uzun tokluk sağlayacaktır. Beyaz ekmek ve beyaz unla yapılmış gıdalar, gazlı içecekler, meyve suları ve alkol kilo vermemize engel olmaktadır.

#Kilo Vermek İçin Uzak Durmanız Gereken Besinler