Kızlık Zarı Dikimi

Genel satlas Nisan 16, 2019

Kızlık zarı vajina girişinde bulunur yaklaşık olarak 1-2 cm içeridedir ve birkaç mm kalınlığındadır. Kızlık zarı yırtılması sonrasında kanama ortaya çıkabilir veya bazen hiç kanama olmayabilir. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı bir jinekolog hekim tarafından kolaylıkla anlaşılabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimleri en sık olarak iki şekilde yapılmaktadır; uzun süreli ve kısa süreli onarımlar.

Uzun süreli onarımlar şu an için evlilik düşüncesi olmayan veya çok uzun bir süre sonrasında evliliği düşünecek olan kişilerde yapılmaktadır. Kısa süreli onarımlar ise evliliği (veya cinselliği) bir hafta içinde gerçekleşecek kişilere uygulanmaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi genelde lokal anestezi altında, yani o bölgenin uyuşturulması ile yapılır. İşlem ortalama olarak 5-10 dakika sürer. Amaç, ilk cinsel ilişki ile birlikte kanama gelmesinin sağlanmasıdır. Geçici kızlık zarı tamiri sırasında, kızlık zarının iç kısmındaki vajina duvarları dikiş ipliği ile karşılıklı olarak birbirine yaklaştırılmaktadır. Bu şekilde ‘ilk gece kanaması’ benzeri bir durum ortaya çıkmış olur.

Uzun süreli kızlık zarı dikim ameliyatları “flep yöntemi” olarak da bilinmektedir. Flep yönteminde uygulanan işlem vajina alt duvardan çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilmesi işlemidir.Böylelikle vajinal giriş daralmakta ve cinsel penetrasyon sırasında asılı bulunan doku parçasının delinmesi kızlık zarının yırtılması ile eşdeğer bir durum oluşturarak kan gelmesi sağlanmaktadır.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarı en fazla cinsel ilişki sırasında, onun haricinde mastürbasyonda vajina içerisine yabancı bir cisim sokularak veya genital bölgeye alınan darbeler sonucunda yırtılabilmektedir.

Jinekolojik muayene ile kalıcı kızlık zarı tamiri yapıldığı anlaşılır mı?

Jinekolog hekim tarafından yapılan muayenede anlaşılabilir.

Kızlık Zarı Dikim Fiyatı

Kızlık zarı dikimi fiyatı tamir edilecek olan alanın genişliğine, anestezi şekline ve kalıcı veya geçici yapılma tekniğine, bulunduğunuz şehre, muayenehane veya klinikte yapılmasına göre değişmektedir.

 

#KIZLIK ZARI DİKİMİ #kızlık zarı dikimi fiyat #Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? #kızlık zarı dikimi sonrası