Kronik Yorgunluktan Nasıl Kurtulurum?

Sağlık satlas Haziran 12, 2019

Günümüzde birçok alanda ofis odaklı çalışan kişilerin şikayetlerinden biride sürekli kendilerini yorgun hissetmeleri. İş hayatlarında ki hareket kısıtlılığı yorgunluk hissi veriyor.

Ancak sadece masa başı çalışma kişide görülen yorgunluk hissine tek neden değil yetersiz hareket, kişinin hareketlerini kısıtlayan kronik ağrı, evde oturma alışkanlığı ve motivasyon düşüklüğü diğer nedenler arasında sayılabilir. Hareketsizlik ve sürekli yorgunluk hissinden kurtulmanın yollarından biride gün içerisinde yapılan düzenli egzersiz.

Gün içerisinde yapılan egzersizler uykunun kalitesini arttırır ve uyku düzeni sağlar, hem kadın hem de erkeklerde hormonların dengelenmesine yardımcı olur, kandaki glükoz seviyesini kontrol eder, dayanıklılığı artırır, kas gücünü artırır ve vücutta ki yağ yakımını hızlandırır.

Kronik Yorgunlukla Mücadeleye Kısa Yürüyüşlerle Başlayın….

Kronik yorgunlukla mücadele ederken egzersiz yapmak elbette ki sizin için zor olabilir. Ancak egzersiz yapmanın daha fazla egzersiz yapma isteğini beraberinde getireceğini sakın unutmayın ve ilk olarak yürüyüşe çıkın. Orta tempoda bile olsa yürüyüşün modunuzu nasıl yükselttiğine ve enerji seviyenizi artırdığına şaşıracaksınız. Yavaş yavaş yürüyüş mesafesini uzatın. Zaman içinde diğer egzersizlere kolaylıkla geçtiğinizi göreceksiniz.

#Kronik Yorgunluk #Kronik Yorgunlukla Mücadeleye Kısa Yürüyüşlerle Başlayın…. #kronik yorgunluktan nasil kurtulunur #Kronik Yorgunluktan Nasıl Kurtulurum?