Lazer Epilasyon

Genel satlas Nisan 15, 2019

İstenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı olarak kurtulmak için kullanılan lazer epilasyon deneyimli uzman kişiler tarafında uygulanılırsa zararsızdır.

Lazer epilasyonda milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, ısı oluşturarak kıl kökünü tahrip eder. Birkaç seans sonrasında bölgede bulunan tüyler kalıcı olarak yok olur.

Lazer Epilasyon Seansları

Seanslar uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklılık gösterir.

Lazer Epilasyon Seanslar Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

Lazer Epilasyon Neden Bir Kerede Tamamlanmıyor?

Vücut kılları birbirinden bağımsız farklı zamanlarda büyüdüğü için Lazer epilasyonla tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Sonrası Yanık Lekesi Oluşur Mu?

Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, ancak doktor kontrolünde yapılan lazer işlem sonrasında sadece hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner.

Lazer Epilasyon İşlemi Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde, hamilelerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilepsi hastalarında önerilmiyor.

Lazer Epilasyon İçin Belirli Bir Zaman Var Mı?

Uzmanlar genellikle kışın uygun görürler. Bunun iki sebebi vardır. Öncelikle epilasyon bölgesinin güneşten etkilenmemiş (Yanma, bronzlaşma) olması lazım ve uygulama sonrası yine direk güneşe maruz kalmaması lazım. Aksi halde ciltte kalıcı lekeler görülebilir. Ayrıca, uygulama sonrası bölgenin bir gün boyunca ıslanmaması, terlememesi gerekmektedir.

#lazer epilasyon #Lazer Epilasyon İçin Belirli Bir Zaman Var Mı? #Lazer Epilasyon İşlemi Sonrası Yanık Lekesi Oluşur Mu?