Norveç Sağlık Bakanından Şaşırtıcı Açıklama

Genel satlas Mayıs 8, 2019

Norveç Sağlık Bakanı:Bırakın insanları et yesinler sigara içsinler.

Norveçli sağlık bakanının basın kuruluna yaptığı açıklamada ‘Bırakın insanlar et yesin, sigara içsin’ sözlerini söylemiş ve bu gündemde konuşulmuştur.

Norveç Sağlık Bakanı Sylvi Listhaug, ulusal yayın kuruluşu NRK’ya yaptığı açıklamada; İnsanları mutlu ediyorsa, kötü alışkanlıkların keyfinin çıkarılmasına izin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Listhaug verdiği mülakatta ‘İnsanların sigara ve içki içmesine, istediği kadar kırmızı et tüketmesine izin verilmesi gerektiğine inanıyorum’ dedi. Listhaug, ‘Otoriteler bilgi vermekten hoşlanıyor olabilir ama insanlar neyin sağlıklı neyin sağlıklı olmadığını zaten gayet iyi biliyorlar’ ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanının Yaptığı Açıklama Gündeme Damga Vurdu

Norveç Kanser Derneği Genel Sekreteri Ryel, bakanın henüz görevinin farkına varamadığını söyledi. ünlü aktivist Anki Eie ise bakanın bu sözlerini’Bu çılgınlık’ şeklinde eleştirdi.

Sağlık Bakanı Açıklamalarında Ahlak Polisi Olmayacağını Söyledi

‘İnsanlara hayatlarını nasıl yaşamaları gerektiğini söylemeyeceğim. Bunun yerine onların tercihlerini şekillendirecek bilgiye ulaşmaları konusunda yardımcı olmak istiyorum’ sözleriyle basına bu konu hakkında röportaj verenlere yanıtını söyledi.

#Norveç Sağlık Bakanı Sylvi Listhaug