Saç Ektirme

Sağlık satlas Nisan 12, 2019

İlk olarak 1930’lu yıllarda Japonya’da gerçekleştirilen saç ekiminde amaç, kişilere istenilen doğal ve sağlıklı saçlara kavuşmak.

Saç dökülmesi, seyrekleşme sorununu kadınlarda yaşasa da saç ekimi çoğunlukla erkekler tarafından uygulanmaktadır. Saç ekimi sadece kellik için değil seyrelmiş bölgelerde saç yoğunluğunu arttırmak için de uygulanabilmektedir.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekiminde iz bırakmayan FUE yöntemi ile ensede iz bırakabilen FUT yöntemi uygulanabilmektedir. FUE yönteminde saç kökleri tek tek alınarak eksik olan bölgelere ekilirken FUT yönteminde enseden saç içeren bir deri hattı çıkarılmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

Saç nakli her yaşta uygulanabilir ancak, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciğer ya da ağır kalp hastalığı olan kişilere kişilerde özel koşullarda ve daha dikkatle uygulanmalıdır.

Saç Ekimi Ne Kadar Zamanda Yapılmaktadır?

Saç ekimi işlemi saç kaybının miktarına bağlı olarak birkaç saatte gerçekleşmektedir. Saçsız alan çok büyük ise tedavinin tamamlanması için birkaç seans gerekebilmektedir.

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç kaybı genetik kalıtım, yaşlanma, travmatik yaralanmalar sonrası veya çeşitli tıbbi rahatsızlıkları sonucu görülebilmektedir

Saç Ekimi İçin Saçlar Hangi Bölgeden Alınır?

Uygulamada genellikle enseden alınan saç kökleri hedeflenmiş saçsız bölgeye ekilmektedir. Seyrek olarak bazı durumlarda kişinin ensesinde veya şakak bölgesinde yeterli yoğunlukta sağlıklı saç bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda sadece kafa derisinde değil kaş, bıyık ya da sakal gibi vücutta kıl olan tüm bölgelerdeki kayıplarda da uygulanabilmektedir.

Saç Ekiminden Sonrası Saç Dökülmesi Durumu

Ekilen saçlar saç ekimi sonrası bir kaç hafta içerisinde dökülür. Bu normal bir durumdur ve 3-4 ay sonra tekrar çıkacaklardır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korurlar ve dökülmezler.

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülüyor Mu?

Ekilen saçlar ekimi takip eden birkaç hafta içerisinde dökülecektir. Bu normal bir durumdur dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaklardır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korurlar ve dökülmezler. Fakat aynı bölgedeki orijinal saçlar zaman içerisinde dökülmeye devam edebilirler.

Saç Ekimden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli

Hasta, ekimden sonraki ilk gün kliniğe kontrole gelmeli ve ilk yıkama saç ekim ekibi tarafından yapılmalıdır. Saç ekiminden sonra ilk birkaç gün saçlı deride kabuklanma ve hafif şişlik olabilir ancak şikayetler bir hafta sonra tamamen düzelir. İlk üç ay saçlarda dökülme olabilir. Üç aydan sonra uzamaya başlar.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi ücretlerinin ne kadar olduğu konusunda en net ve doğru bilgi, doktor muayenesi sonrasında size saç ekimi merkezi tarafından verilen saç ekim ücretidir.

#saç ektirme #saç ektirme fiyat #saç ektirme ne kadar #saç ektirme önce sonra #saç ektirme sonrası #saç ektirmek